Říjen 2012

Sny 22. řijna

22. října 2012 v 18:12 | F.LeYa
Agnes je u nás doma na bytě, nejspíš nějaká oslava, každopádně je asi nemocná. Dávám ji digitální teploměr, za chvíli si ho vytáhne a já se trošku zlobím, že si ho nesmí ani vyndat, když se o ní teď starám já.
38,2
Okamžitě lehnout, jenže leží na zemi přikrytá jen dekou. Oslava mě nezajímá. Mou pozornost má jen Agnes.

Statek. Stodola.
Jsme venku zřejmě je sníh, ale v tuto chvíli ne. Je tam Agnes s V. Náhle strašně práskne a já reflexně padnu k zemi, jen vím, že Agnes v posledních chvílích byla neviditelná někde kousíček nademnou v kopci. Prásk podruhé! Visím jak blesklo do V.! Prásk! Ještě jednou! Stodola hoří?! V. zmizel v té stodole (vše přežil). Nejprve volám na Agnes, z plnejch plic, protože si nejsem jistá co se s ní stalo, když byla neviditelná a navíc v tu chvíli určitě taky viděla jak 3x prásklo do V. Mám o ni hroznej strach. Volám podruhé, ale už se otáčím, běžím pro hasičák do baráku a tam rozhlašuju, že potřebujem pomoct! Naposlední chvíli si ještě všimnu Jak Agnes zabíhá do stodoly, vidím jen v rudé záři její batoh a zmizí.

Okamžitě se vracím, procházím stodolou kde je vše jak má být, volám na Agnes, nutně chci aby se ozvala! Ještě bez rozmyslu vběhnu na sníh, který je rudě podsvícený, netaje, jen opět reflexně padnu a zdrhám, když si uvědomím, že se se mnou může propadnout do ohnivých spárů.
Agnes je ve stodole, asi hysterčí kvůli V. ale nějak se ví, že je v pořádku v podzemí stodoly, odkud hoří. Voláme na něj.

Konec?