sen 15. dubna

15. dubna 2012 v 21:35 | F.LeYa |  Sny
Byla jsem na výletě v Písku.
Z minula jsem si pamatovala, že prohlídka celého zámku i s klášterními zahradami zahrnuje ještě jeden velký rébus, což je hledání klíčů, k otevření brány na konci prohlídky (aby se člověk dostal ven ze zámku).
Jelikož už jsem tím jednou prošla kdysi, rozhodla jsem se jít jen do klášterních zahrad, kde se vyskytoval zvláštní gravitační jev- celá přitažilivost zemská totiž byla dost posunutá a fungovala přibližně jako ve vodě, dalo se plavat ve vzduchu, ale přesto byl let třeba dolů rychlejší a člověk se i odřel o zem, vlastně pokaždé, ubránit se tomu nedalo, ale ten pocit byl cool.
Takže jsem vyskočila nad bránu do zahrad, místo toho abych ji otevřela. Byl krásnej, slunejčnej, teplej den a já plavala nad těmi zahradami, nad balkóny kláštera a pode mnou mohlo být tak 20 metrů propasti až do vody.
Sletěla jsem až dolů, k rádoby upravenému jezírku, kde jsem se vyválela trošku v bahně a rozhodla jsem se zkusit přeletět nad vodou, ale tam to moc nefungovalo, protože voda ten jev rušila.
Pak mě napadlo, že na náměstí je Marky, která by tohle určitě taky chtěla zkusit. Vydala jsem se tedy na zámek a z hecu jsem to schválně brala cestičkama, které jsem si pamatovala z hledání těch pěti klíčů. Našla jsem asi jeden.
Prohlídka končila, byla tam teta Sázavská a já ještě nakonci našla jeden klíč, který byl tak jednoduše k nalezení, že po odstpupení se perspektivně v tom otvoru v trámech objevilo slovo "OSEL" , což znamenalo, že takhle jednoduché ty klíče vůbec nebudou!
Pan průvodce (možná to byl Zdeněk Troška), nám tedy ukázal veliký klíč zalitý do vosku, který jsme měli hledat. Vypadalo to jako velká vosková kniha a uvnitř zdobný asi 25cm velký klíč.
Pán nás pustil ven a ještě mi říkal něco o historii koní Karla IV. až to najednou říkal děda Fiala a ty koně byly snad moje dědictví po Karlu IV. měla se udělat riskantní operace. Poslední klisna- potomek koní Karla IV.- čekala hříbě a děda nám vysvětloval, že může rukou profesora (jméno), udělat riskantní oplodnění a přidat do jejího bříška ještě dvojčata hříbat.
Najednou tam ale byl Radim, který měl na obličeji místo líčení sněhovou polevu (jakože jak byla prdel na velikonoce) a modré uši. A já do něj byla zamilovaná a velice něžně jsem mu slíbala celé jeho sladké líčení a naposledy uši a bavili jsme se o tom, že ty koně nechci. A pak řekl, že jde kouřit, a já nechtěla aby kouřil. Jenže on byl z toho nemocnej, když neměl cigáro.
"Chtěl bych jednu,
pro tu druhou srdce buší"
což znamenalo, že mě miluje, ale teď jde kouřit, vlastně to bylo ale dost něžné

Pak jsem se vzbudila v pokojíčku v bytě, našla si papír a psala si ten sen o Radimovi. Sestra se ptala, jestli si sundám všechny plakáty a já na to "Jo jsaně, teď hned si asi sundám všechny plakáty!"
Dopsala jsem, a přišla Klára Ku. v roli protivný holky z Partenogeneze a tak jsem jí dala noty na nějakou velikonoční koledu a ona vzala červený fix a čmárala na to.

No a pak jsem se opravdu vzbudila
Pro takový sny bych spala furt!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama