Listopad 2011

Brzo na závěry...

30. listopadu 2011 v 9:45 | F.LeYa |  Fragmenty deníčku
Spoustu mi toho chybí
dobrý jednou za 14dní možná pouvažovat
v noci nebrečet
nedělat závěry
v duchu zatít pěstě
trochu zase věřím
ale těžko říct, jestli sobě

Sen 24. listopad

24. listopadu 2011 v 8:17 | F.LeYa |  Sny
Krom Gilmorovsky vypadajícího gymplu, kde věšíme s učitelkou Ent. nějaký obrázky blůtekem po chdbě, a já je zase sbírám. A pak jejího ukrajinskýho vnuka, nebo takněco, kterej se nějak kamarádil s mojí sestrou.
Máme se třídou asi něco jako sraz, ale možná jsme ještě normálně třída na střední. Opilí kluci pouštěj jakýsi film o mnichovi co měl meditací telekineticky něco udělat ve vesmíru.
Nakonec jsem tím mnichem byla já a bylo to hrozný. Nejdřív jsem normálně uvažovala o tom filmu, jaký by to bylo, kdyby mě někdo násilím zavíral do krabice a najednou jsem v ní byla. Plastový box vytvarovaný podle těla na meditační polohu, jen o něco malinko větší než já sama (v tý skrčený poloze). Když jsem otevřela oči, bylo tam světlo a nožička od pavouka. O něco dál, jak jsem zjistila, byl i ten pavouk. Vypadal mrtvě, ale asi mrtvej nebyl, protože jsem díky němu asi měla právě něco udělat.
Nejdřív jsem se bála, pak jsem ze do něj zamilovala, pak jsem myslela že je mrtvej a nakonec jsem měla naprostý psycho a klaustrofobii.
Nakonec mě vytáhli, prootže jsem začla šílet. Končí to otázkou, jestli mě tam ještě zavřou....

Pošahanec

23. listopadu 2011 v 21:43 | F.LeYa |  Co mě zaujímá
Napadlo vás někdy zkoumat prostě jen hmatové vjemy?
Teď mám prostě brigádu v supermarketu a tak mi pod rukama projdou různé druhy zboží a tak...
Lilek? tyjo, to je mega super na omak, je to poddajné a zároveň, jak guma...divný a dobrý
Chlazené kuře. Tohle je prostě jak kdybyste někoho vzali za paži.
to je asi vše...

Sny 20. - 23.11

23. listopadu 2011 v 12:47 | F.LeYa |  Sny
Červenovlasá Mortyša vypadající jako jedna mimka mě pořád rušila na bytě a já se chtěla koukat na nějaký...lechtivý pořad či co, který stejně nebyl skoro vůbec lechtivý, ale kdyby byl, tak mi vadilo, že mě pořád ruší.
Pak jsem si domluvila rande s holkou z Pardubic.
Pak jsem jezdila lodí po Osečku (i po kamení) a hledala jsem hosporu, pak Delo barák, kterej byl uplně jinej, jak nějaká chata v pastvinách mi přišlo.
Najednou měla přijet ta holka, tak jsem ji zatelefonovala, že jsem taky holka a ona byla naštvaná, protože si myslela, že jsem kluk.

Další noc jsem byla někde ve chlívě opět u Delo, opět to vypadalo uplně jinak a já jsem jim měla ukázat jak hoří prd.
Taky to jak ujelo metro a já šla tím tunelem s Klárou a Honzíkem Lg. a určitě ještě s někým. Jezdila kolem nás metra, spíš to vypadalo jako v elektrárně. Když jsme došli na Kačerov, Honza se začal vztekat, že chce jet v kočárku, jenže Profesor tam nebyla a navíc vezla Diblíka, kterej měl něco s nohou.

Dneska jsem s Frantou a mamkou jela na kanoi přes Labe a nemohli jsme se dostat k pontonu, tak se nám potopila loď, mě promokla knížka. Šlo o nějakou lesní hru. Mamka s Frantou zmizeli a byla tam moje sestra a Arnold a hledali jsme žlutou trasu podle naší mapy. Nakonec jsme se zeptali pána, který nás poslal k metalshopu u zahrádek a za ním začínala trasa, jenže my jsme vlezli do shopu a krom triček s Bon Jovim tam byly stříbrný kravaty s leopardím vzorem, málem jsem jednu koupila Rat. Pak riflové návleky na ruce s medvídkem Pú, což jsem koupila sestře, která z toho shopu byla uplně navětvi. Nakonec jsem hledala i červený konversky pro A. jenže největší měli 40 a tam mi došlo, že vlastně musím shánet aspon 42, protože chce větší! Ale dobře, že jsem si to tam uvědomila. Pánské 43 měly ale vyblitou červenou barvu. Tak nic.
Nakonec jsme chtěli ošulit tu hru a vzít to zktratkou.

Konec

Triliardy teorií

23. listopadu 2011 v 12:34 | F.LeYa |  Teorie
Každej večer přijdu na něco novýho

Vzpomínám na teorii kyblíčků a vah, opravdu složitá a komplikovaná teorie o tom jak fungují vztahy
kýble musí být v rovnováze a co se děje, když jeden je naplněný víc, nebo míň
je to složitý

Teorie Proměny ocelového lana
pojednává o síle vztahu, a jeho vývoji v obyčejné lano s ocelovým jádrem

Teorie Ucpané slánky
to, když překypujete nápady, akcí a radostí, ale něco vám brání to ventilovat (vysolit to vše naráz)
buď si zvyknete, že musíte solit pomalu, nebo fakt pomalu, nebo to prostě blbě skončí.
Nebo solíte pomalu a pomalu, až to stejně blbě skončí.

A pak je ještě Terčový graf znalosti
prostě jednoduché vyjádření toho, jak dobře se kdo s kým zná

AM

23. listopadu 2011 v 12:24 | F.LeYa |  Co mě zaujímá
Jak se s tím vypořádat...
Nikdy jsem to nepobrala, AM/PM, prostě blbost a proč by se to mělo používat v čechách?

Včera jsem obdržela SMS s horlivým AM PM časem, nejen, že jsem nevěděla v kolik kdo kde bude, ale ještě navíc to zbytečně zabírá víc znaků v SMS, než kdyby se napsalo 9:15-20:00.
Pak jsem obdržela ještě jednu, kde mi bylo vysvětleno, co AM/PM znamená.

Dlouho nic.

A pak těsně před spaním u přemýšlení jsem to pochopila na nových zkratkách:
AM- akutní močení, logicky ráno
PM- polední močení, a odtama začíná PM

TyVy

21. listopadu 2011 v 12:53 | F.LeYa |  Různé tvorby
Kdo vysvětlí slovo "potyčka"?

Když si s někým potykám?
Když se sháním po nějaký tý tyči?
Kdyby tam bylo měkké i, mohla to být "potička", což by mohla být permanentně potící se ženská.

Když se s někým poperu a vykám si s ním je to "povyčka"?
Nebo to je právě akt toho, že od tý rvačky si spolu tykáme?

Fajn. Pokud je to od slova "styk".
Pokud mám styk s někým, koho neznám, je to svyk.
(a ten už by mohl být vyjmenovaný slovo)

Sen z 9. na 10. listopadu

10. listopadu 2011 v 19:20 | F.LeYa |  Sny
S děckama, jsme byli někde na Rozkoš, nebo Rostěž? Jedno z toho, protože jsem si nebyla jistá ani ve snu. Taky tam bylo spoustu křečků, a možná Arnouš a Terka, protože jsme s nima blbli stěma bílejma křečkama...fakt jich bylo dost.

Krom toho asi tam bylo divadlo. Hráli jsme Romea a Julii. My? Ano, my. Nevím kdo koho hrál, byla tam Jíťa i Pepajs a A. . Někdo jim chyběl a tak mi režisérka řekla, že tu hru znám, a že to mám hrát já. Fajn. Hrála jsem Fialového knížete. Měla jsem svě scény nakonci. Jednu ve fialovém kostýmu, cylindru a kravatě. A druhá scéna hned po ní, kde jsem byla převlečená za obyčejného člověka, ale stále mi zůstala fialová kravata, jakože jsem kníže v převleční.
První představení jsem zvládla, s menším přeřekem...
Na druhé představení jsem jsem byla strašně naštvaná na A. takže jsem ho trošku skoro bojkotovala, ale každopádně jsem nevěděla ani slovo textu! Absolutní okno..vrrr.. Dorazila jsem pozdě na předposlední scénu, než jsem se stihla převléknout do fialového kostýmu, už tam byla docela promlka, tak Pepajs hrál na klavír, na scéně naštvaná A. já napolo oblečená ve fialovém fraku, s šátkem na hlavě (ten od Erialk) přes vínovou košili....na scéně ani slovo....

konec?

Láska v šuplíku na příbory

8. listopadu 2011 v 14:11 | F.LeYa |  Různé tvorby
Když se nůž zamiluje do lžičky
mají spolu malé nožičky?

Náplast,
proč se používá na kůži, když je z názvu jasné, že je
NA PLAST?

A když jsem naštvaná na nedělní mši,
smím si pomyslet "Ty mšice jedna proradná!" ?

Sen z 6. na 7. 11

7. listopadu 2011 v 11:36 | F.LeYa |  Sny
Někdy mám fakt nechutný sny....

V domě se mnou bydlela nějaká holka. Určitě ji dobře znám, nějaká kamarádka ale nemůžu si ji vybavit. Já jen vím, že jsem se s ní měla líbat ale ona měla úzký špičatý a hrozně drsný jazyk, ještěrčí..no uplně nechutný blé.

Další dům s malými okny. Přišla jakási obsílka, že mě bude sledovat tajná organizace, a že to prostě musí podepsat všichni. Že to je nový zákon, načež se mamka rozbrečela, že to je skoro jako gestapo.

V dalším domě jsem bydlela s Erialk, myslím, že byla doma a jedla nějakou speciální bio čokoládu, která hodně připomínala snickers. Když jsem šla do kuchyně, ona měla úplně všude spousty zásob svého bio jídla! Pak nebyla doma, chtěla jsem ji vzít jednu čokoládovou tyčku, ale nakonec jsem to neudělala.

Já, ségra, A. Sam a ještě nějakej chlapík jsme jeli do Poličky (tuším? ale rozhodně to bylo něco na P a mělo to být kus od prahy na západ...Plzeň ne). Zastavili jsme na okraji města a ostatní tam měli hrát divadlo. Nakonec se nehrálo, takže jsem vyzvala A. na procházku. Ona do pole zahodila flašku od kofoly. Za chvíli nás dohnal ten týpek, a ukázal nám uplně mini hnusný domečky pro ty, kdo opravdu nemají bydlet... spíš to vypadalo jak stanový tábor. A. byla těhotná. Vrátili jsme se zpět, kolem nějaké maringotky, kde jsme měli spát a sestra tam nebyla (před tím jsem ji tam nechala). Nevim co s ní bylo pak ale z té maringotky byl super výhled na město.

Nákup v Tescu. Tam jsem potkala dva číňany a vzpomněla jsem si na jejich dojemný příběh, jak se seznámili. Dlouhá léta si psali, bez toho aniž by se kdy viděli. Rodiče jim to zakazovali. Oba ani nevěděli kde ten druhý bydlí. Shodou okolností bydleli ve stejné ulici, kde byla zdrojem vody nějaká kašna, či co. Jendou šel kluk s červeným kýblem s bílým uchem pro vodu a potkal u kašny tu holku, která vynášela přírodní odpadky. Poznali se a utekli do čech.
Taky jsem tam potkala partičku bezdomovců, nevím jestli mě otravovali nebo co, ale řekla jsem jim, že můžou jít spát ke mě domů.
Dlouho po té, co jsem dorazila domů, zazvonil zvonek. Kukátkem jsem viděla, že tam stojí ti bezdomovci (Helena Růžičková, její syn a nějakej třetí týpek). Neotřevřela jsem a oni jen nehybně stáli a mlčeli. Pak jsem otevřela uplně malilinko a ptala jsem se, co chtějí. Oni stále nehybně stáli. Zavřela jsem. Po chvíli tam pořád stáli, tak jsem otevřela a řikám ještě jednou, co chtějí. A oni, že jsem jim něco nabídla, tak jsem je pustila mile dál. Šlo mi jen o to, aby si řekli.

konec?

Spanilá princezna v jámě

6. listopadu 2011 v 20:09 | F.LeYa |  Co mě zaujímá
Furt to řešim, včera se mi zvuk budíku vkradl do snu až jsem si myslela, že se stal zázrak a já se vzbudím jako spanilá princezna. Škoda, mohla jsem mít pěknej večer u zrcadla, místo toho jsem měla pěknej večer ve flo.

Nic.

Každopádně mě napadlo, pokud se přátelství dá prohlubovat, pak je tedy přátelství díra, ale já jí radši řikám jáma. Já mám krumpáč a ten druhej lopatu, nebo rýč, a prohlubujem to. Dá se vypočítat obecně, jak hluboká by byla jáma, kterou kopou dva lidi 6 let?

Znamená to něco?

2. listopadu 2011 v 23:44 | F.LeYa |  Co mě zaujímá
Zuby si čistím nejlíp z celé naší rodiny.

Vlasy mám z nás nejdelší (a nerada se češu).

Sny od 28. řijna

1. listopadu 2011 v 13:17 | F.LeYa |  Sny
bábovka bez prdopeče
Pekla jsem bábovku a zapomněla jsem do ní dát prášek do pečení.

itálie
Asi bylo Ústí italské město, na prodloužený víkend jsme měli jet k moři, i přes to, že jsme na to neměli peníze. Určitě tam byl i strejda Armin a teta Sáz.

rat
Moc si to nepamatuju, jen že byla Rat u mě v kuchyni, byl tam i Fíla později, nebo takněco. Hlavně si pamatuju její oči.

babička a tábor
Teta Kamila měla varana, byli s ním u nás doma a on byl hrozně nevychovanej, prudkej agresor. Pak jsme mu měli napustit vanu a Kamila se divila, že ji máme tak malou, že se tam ten varan nevykoupe.
Pak jsme byli s varanem venku a on stopoval lidi, Svena mě ja ještě někoho. Vždycky jsme se někde schovali a on nás našel. Jednou jsem se chtěla schovat někam na strom ale větve se lámaly, tak jsem vylezla na uplně obří kmen borovice. Stejně mě varan našel, ale přišli jiní lidé. Hanka Š. a nějací dál z tábora, pamatuju si jen Hanču. Zrovna jsem ten den měla narozeniny a nevěděla jsem, jestli jim to mám říct.
Nakonec jsme došli k nějaké venkovní hospodě a tam seděla babička beruška, šla jsem ji pozdravit a ostatní si tam šli sednout také. Vzala jsem čestné místo vedle Hanči. Dál nevim.

čepice
Babička objednala dvě čepice a byly mi malé.