Říjen 2011

Sny 25.řijna

25. října 2011 v 13:33 | F.LeYa |  Sny
Sauronovo oko
Doma se objevilo asi 30cm velké Sauronovo oko (u žehlícího prkna). Levitovalo cca metr nad zemí a chtělo mě chytit. Pravidla byla, že když mě chytí, zničí celý svět. První kolo bylo pomalý, druhý kolo rychlejší a pak se oko vtělilo do mojí sestry. Samozřejmě mě chytilo ale nějak se nic nedělo. Stejně to byla hysterie!

A. svatba autobus
Byly jsme s A. na nějaké akci. Spousta lidí, restaurace, Praha. Něco jsem tam fotila Viktorem a pak si mě A. odchytla, vypadala jinak. Vlastně stejně, jen měla jiné vlasy. No každopádně mi řekla, že prostě náš friendship už vůbec nefunguje a fungovat nebude a pokusy o znovuobnovení nebude respektovat. Načež jsem odjela autobusem na další zastávku, která byla pro mě překvapivě daleko a já se chtěla vrátit s igelitkou zpět pěšky. Cestou jsem ještě potkala nějakýho huliče na obrubníku a sedla si k němu. Něco mi řikal. Nevim co. Zpět už jsem se nedostala.

V. stěhování
A. + V. bydleli na zkoušku v nějakým přízemním bytě, smrděl, byl hnusnej, starobní, vlhkej a hlavně hrozně drahej, že na nájem by jich muselo být pět. Sháněli dokonce někoho k nim do ložnice. Měli 3kočky a ty jim čůraly na zem. Seděli jsme v kuchyni s Tonom, který se v tom snu jmenoval František a měl tam s nimi bydlet. V. si mě vzal stranou do ložnice, řekla jsem mu, ať tam nebydlej, že je to fuj. A V. přišlo nechutný, že tam ty kočky chčijou a že je tam zima...od sousedů byli odděleni jen závěsem. Ale A.... prostě typicky.
Nastřídačku ten sen byl ještě o tom, že spolu všichni chodíme do školy, kde učí Chaloupková a Zajda. A on mi promíjel různé věci, když jsem přišla pozdě nebo tak.

Šony
Když jsme se vraceli odněkud ze školy zpět do toho bytu byl tam Šony a otevřel mi dveře do bytu, jenže je to takovej chulouš, tak mi nejdřív málem neotevřel a pak se tam nějak divně přimotal. Ale ocenila jsem, že se snažil mi otevřít.

Rumcajs
Ještě s A. + V. jsme byli někde na procházce a najednou jsem zahlídla Rumcajse. Pak nám do výhledu vjelo auto a najednou se kousek od nás začal tvořit průvod na chůdách. Hrozně moc lidí. Počkali jsme na Rumcajse a posunovali se s davem. Nakonec jsem potřebovala hrozně na záchod, tak jsem šla se sestrou. Byla tam taková dřevěná ulička směrem na plovárnu a ta kadibudka byly různě stlučená prkna, odpadávající, hnijící a celý to všechno se kinklalo ze strany na stranu. A to je asi konec....
Záchod

zlatá

25. října 2011 v 11:40 | F.LeYa |  Různé tvorby
zlatá střední je nejtěžší
svým způsobem..
řvát umí každý
být zticha taky

Bratři

25. října 2011 v 11:38 | F.LeYa |  Různé tvorby
Kozymír
Hadoslav
Roman Tyčka

Sen včera a dnes

19. října 2011 v 12:57 | F.LeYa |  Sny
Včera Basa
Dneska koně

Včera jsem měla hrát v nějakém divadle s pár lidmi na kytaru. Jakoze sme secvičili nějakej song a v Praze se to hrálo. Samotný vystoupení bylo strašný! Místo kytary jsem vyráhla A. basu a A stála na jevišti taky (ale tak aby ji neviděli diváci) a já byla nervózní a trapná, pak jsem našla kytaru a celej song jsem totálně zmastila! Vlastne se ani kvůli mě nehrál celej...
A. měla černé boty s rastatkaničkama a já taky, ale jinak, pak jsme seděli před východem s divadla a koukali se výlohou ven a ta Praha mi strašně připomínala náměstí v ÚO ale neviděla jsem všechno, protože tam stála pouť.

Dneska jsem procházela jakési prostranství a najednou mi kdosi dal dvě vlaječky, že je vstup do školy dneska povolený, protože je den otevřených dveří. Tak jsem tam šla. Minula jsem zelenou chodbičku, a různě proplouvala tou školou, pak jsem v té chodbičce i byla... no každopádně jsem se zase dostala ven, kde byla teta Sáz a Armin a tak a vedli koně. Krásnýho hnědáka, tmavšího, než byl Verst. Byl Armína a šlo se pěšky z Pňova do Osečka. Já jsem jela na tom koni a zjistila jsem, že má blbě ohlávku a i sedlo. Stejně jsme stavěli někde u chalupy, takze jsem mu tam dala napít, přesedlala jsem ho, ohlávku zpravila.... najednou byl ještě hezčí, reagoval jako poslušňák na tetu Sáz, protože na něj řvala jako na Seba. Když jsme vyšli z chalupy, byla tam banda hiphoperů, kteří si ho začli fotit, a on si lehnul na cestu a já byla hrdá, že jsem s tím koněm.

Víkend na téma

18. října 2011 v 14:31 | F.LeYa |  Fragmenty deníčku
Inspirace je život a snění.

Nedokonalost odkrývá pravdu.

Přátelství je jedinej vztah kterej na světě existuje.

Sen z 15. na 16. řijna

18. října 2011 v 13:55 | F.LeYa |  Sny
V podobném sále, jako byl ten v Pňově, se chystá akce..nějaká hudební věc. Pomáhám tam zdobit. Je to v Ústí a jsem domluvená s pár lidma, že se pak pojede do Třebový na něco jinýho- lepšího.
Zdobíme zdobíme a najednou přijde Morty, přes hlavu má bílý nafukovací balónek (ale ne nafouklý) a je na mě strašně naštvaná, protože jsem zase dala přednost A. před ní. Pak tam přijde její přítel (což je bratr Boromíra z LOTR ale oholenej) a jdou pryč.
Za chvíli mi Czej oznámí, že už za chvíli bude čas vyjet do ČT, že už tam je Rat. A já se nemůžu dočkat až se s ní uvidím! Ještě se koukáme s Péťou a A. na fotky a já A. jemně kousnu do ramene...
...a v tu chvíli se budím. Jsem naštvaná, že jsem nestila snít o Rat, a naštvaná, že se před 5ti lety něco stalo...

Středobod vesmíru

14. října 2011 v 12:41 | F.LeYa |  Teorie
Jasně, on si to každej může vztáhnout na sebe, ale já jsem to vymyslela pro sebe, takže středem vesmíru jsem já.
A je třeba k tomu dodat, že jsem si jistá, že nevím polovinu všeho co existuje i neexistuje, ale vzhledem k tomu, že nevím poměr mých vědomostí a všecho co nevím, je ta uvedena "polovina" spíše metaforický způsob, jak jednoduše vyjádřit princip, na ktetém to funguje.
Výsledek každopádně vždycky bude jedna (1) ať už to bude 1/50 + 49/50 nebo cokoliv jiného. A tím výsledkem jsem prostě já. A tak jsem se stala středem vesmíru. (A Napoleon císařem).


...a o řijnu

11. října 2011 v 0:04 | F.LeYa |  Různé tvorby
Mokrý a tmavý a chlupatý dny co v řijnu pršej jeden za druhým!
Nikdy nebyl říjen tak nehezký.
Pokud nepočítám pavučinku milých schránek, které jsem ještě nestačila pořádně otevřít.

O lži

10. října 2011 v 20:35 | F.LeYa |  Co mě zaujímá
Řekla mi:"Nevyslovená lež je taky lež!"

Tato teorie je uplně pitomá, jelikož, když nikomu neřeknu že je citron červený, všichni ho budou popravdě považovat za žlutý. A nikdo mě neosočí z toho, že lžu, když neříkám, že citron je červený. Blbost s paštikou.

Sen z 9. na 10. řijna

10. října 2011 v 12:58 | F.LeYa |  Sny
Jsem doma, na bytě. Je okolo 20h večerní. Rat je u mě v obýváku a máme angličtinu. Najednou se v kuchyni zapne konvice. Sama. O chvíli později se něco stane v pokojíčku. Už nevím co. Do třetice se něco stane s televizí. To už ani jedna psychicky nevydržíme. Doma je prostě duch. Rat mě obejme, zdrháme, Rat jde domů. U Avasu už jsem sama a vejdu do něj a tam jsou nějací indové, nebo co.
Utíkám ke SK8. Volám mamce celá rozčilená, že mám doma ducha. Ocitám se u babičky, kde je děda s Ledňáčkem a někdo mi vysvětluje, že i duchové stárnou. Přirovnává ducha k dědovi, pokračuje, že v takových případech ducha nahrazuje mladší duch, který toho víc provede - má šťávu - a přirovná ho k Ledňáčkovi. To už opravdu neunesu a probudím se. On to byl dost nepříjemnej sen, hodně jsem mu věřila a fakt jsem si oddechla po probuzení!

Pavouk

6. října 2011 v 20:22 | F.LeYa |  Různé tvorby
Jsem pavouk. To jsem teď zjistila. Vlastně včera v noci.
Taková ta věc, že pavouk vyrobí síť a pak v ní čeká než tam něco buchne a on to sežere a tím žije.
Když tam nic nebuchne, pavouk vyhladoví. A umře.
Já furt jen tak čekám, čekám kde co buchne, a ono nic nebuchá a já hladovím. A asi budu čekat a čekat.... a čekat.

Pro mě a...

4. října 2011 v 23:23 | F.LeYa |  Fragmenty deníčku
Jasně, i dneska se mi něco zdálo, bohužel si neumím moc vybavit co. Je to taková ta myšlenka těsně po probuzení a pak se vám to ztratí v dením světle a buď se to během dne vyplaví, nebo ne. Kždopádně dnes potřebuju něco jinýho.

"...pamatuješ jak jsem nesla tenkrát jahody v kapsách u kalhot, a když jsem udělala dřep u ledničky, hrozně mě udivila krev na kalhotech?" Pak se z toho samozřejmně vyklubaly rozmasakrovaný jahody a já je hodila do dřezu, to přeci vím, já (!). Moc se mi dneska chtělo napsat to A., protože jsem přesně v těch kalhotech nesla rajčata ze skleníku, a když jsem si dřepla, jedno rajče prasklo, protože jsem si ho zapomněla vyndat. A vyslechla bych si "Lejo..." a mezi řádky "Ty se nikdy nezměníš." a ještě bych si mezi řádky mezi řádky přála slyšet "Zůstaň taková, protože takhle mě to s Tebou baví."

Nevím proč. Už jsem 14 dní naštvaná, myslím si, že mám důvod a pokaždý dojdu k tomu, jestli se náhodou nelituju a jestli existuje něco jako povolení být naštnvaná, protože neznám důvod opozice. A přitom zároveň u plití předzahrádky myslím na Vánoční dárek/dárky a při polévání medovníku na narozeniny a ani mě nenapadne, že bych to chtěla zahodit. Možná si odpočinout... Teď já.

Jak mě oslovil

4. října 2011 v 10:58 | F.LeYa |  Co mě zaujímá
"Drahá přítelkyně mé dcery."

sen z 2. na 3. řijna

3. října 2011 v 12:40 | F.LeYa |  Sny
V první fázi se mi zdálo, že jsem se dostala z tábora do nějaké indiánské osady. Všechno dobrý, bydleli jsme v takových dřevěných domech. My (byla jsem tam jakoby zařazena asi do nějaké rodiny) nahoře a matka dole. Všechno bylo takové hezky doopravdy. Približný konec byl, že se tam (nebo já se objevila jinde) objevil můj děda a ptal se co jsme tam dělali a jak to tam fungovalo ten život.

Teď jsem se probudila a za chvíli zase usnula, překvapivě sen pokračoval....

Najednou začalo být takové divné počasí, lidé začali panikařit a říkali, že se děje něco hrozně špatnýho a dít se bude! Pravda, začlo být hnusně, ale to horší opravdu přišlo. Byli to lidi, děsně zlí, nevim o co jim šlo ale týrali nás. Mě pořezali obě ruce od lokte k dlani (jak když kucháte králika). A zavírali nás v těch chatrčích, já se celou dobu bála, že dostanu otravu krve, nebo nějaké záněty do těch ran.
Když jsem se vrátila domů, řekla jsem mamce, že jsem si to udělala sama a snažila jsem se to zakrývat.
Později jsem se dozvěděla, že leaderem toho všeho byl Logan Hansberger z Gilmorových děvčat.

Jde to

2. října 2011 v 15:54 | F.LeYa |  Co mě zaujímá
může se člověk ze dne na den probudit a zjistit, najednou, že je zamilovanej?

Všechno je relativní

2. října 2011 v 15:49 | F.LeYa |  Různé tvorby
Záklopka v piči je horší než kalhotky v prdeli!

Sen z 30. září na 1. řijna

1. října 2011 v 10:34 | F.LeYa |  Sny
1. chodím odnekud bosa po sněhu, nejsem zas tolik oblečená, se mnou Mondra. Dojdeme na nějaký plácek ke garážím, kde je nějakej týpek s motorkou a Z. . Ten týpek nevim kdo je (nevybavuju si ho ze sna), ale pocitem bych ho přirovnala k "Sama".
Ten týpek byl jakože machr na tom stroji, něco tam bylo i s tim, že tam byly ty motorky dvě. A ten týpek se mnou chtěl chodit tak machroval a já se chtěla svézt, ale styděla jsem se mu říct.
Nakonec jsme nastoupili do tramvaje, kterou řídil Ondra a měl zabrzdit před kolmo projíždějící tramvají. Zvládl to na 2mm!
Pak jsme vystoupili a Mondra přestvědšovali Z. aby mi "něco" ukázal. A on se zdráhal a pak ho přesto donutili a on udělal takový věci rukama, jakože pantomima, tomu jsem teda vůbec nerozuměla. Pak mi to vysvětloval, byla z toho strašně absurdní věc, až na ten začátek. Zandal si prsty do držátka na pásek tak, aby měl volný jen malíček a řekl, že tohle znamená "Miluji Tě".
A já věděla, že i když se mi víc líbí týpek na motorce, že prostě chci Z.

2. A. bydlela někde v paneláku, asi jsem u ní spala, protože jsme spolu trávily celý den. Ráno ven pod panelák, tam si A. sedla do orošené trávy. Měla holá záda. Bylo tam bahno. Namalovala jsem jí tím bahnem na záda takovou pěknou africkou masku, nechtěla ji dokončit. Mluvila o tom, že byli s V. někde na ostrovech, které jsem neznala.
Chtěla jsem si ní zacvičit, ale nechtěla jsem to říct. Proto jsme hráli hru, že si to slovo musí domysleat a já jí řikala písmenka "N E Z A-LE" a ona si myslela, že chci říct, ať spolu někam letíme a řekla, že spíš ne a já, že mi to bylo jasný. A pak jsme se shodly, že každá myslíme neco jinýho.
Začalo se šírat. Chtěly jsme obejít panelák, ale asi jsem šla sama. Uličkama které byly složeny z domů jako ve kterém byldlí Mortyša. Nakonec z toho byly dlouhé chodby, některé zamčené až jsem došla k jedné, co svítila a tam byla moje paní doktorka a řekla mi, že jsem nemocná a já najednou byla v pyžamu a šla jsem domů, do nějaké chodby, kde jsme bydleli my.

x- Pamatuju si ještě nejaký fragmenty, jako například: Lála, co měl vlasy jako Lucie Bílá za minulýho režimu. A já chtěla napsat A. SMS, že nechápu, jak mu to tak rychle vyrostlo a že vypadá hrozně!
Mám dojem, že byl ještě třetí sen se Z. ale neumím si ho vybavit.... jsem z toho nějaká... zamilovaná